Wkładki antypotowe z wełny merino - dlaczego są idealne na lato? 0
8.jpg

Co to jest wełna merino?

Wełna merino - miękka, naturalna tkanina z owiec wysokogórskich żyjących w Nowej Zelandii. Warunki, w jakich żyją stada to skrajnie wysokie i niskie temperatury (amplituda 60 stopni!). Nie każdy dałby sobie z nimi radę. Na szczęście natura ma odpowiedź na wszystko. I na problem wysokich, i niskich temperatur, natura dała jedną - wełna merino. Jest czerwiec, lato, wakacje, czas podróży. Dlatego w tym artykule skupię się na jej właściwościach chłodzących. O zimie też porozmawiamy, nieco później.

Merino na lato idealne. Dlaczego?

Keratyna to białko - główny budulec ludzkiego naskórka, włosów i paznokci. I tak, jak nasza skóra, tak naturalna jest wełna merino - też zbudowana z keratyny! Co robi skóra człowieka, gdy jest mu gorąco? Wydziela pot. Dlaczego? Ponieważ, gdy paruje, wydziela ciepło, dając uczucie chłodu. Naturalna klimatyzacja. Gorzej, gdy potu jest za dużo i jego parowanie jest utrudnione. Wtedy zaczyna być nam nieprzyjemnie. Ubrania przesiąkają potem, po niedługim czasie wydziela się nieprzyjemny zapach. Mamy problem. Ale… tak! Natura ma odpowiedź na wszystko! Merynosy w swoich naturalnych warunkach muszą odprowadzać ciepło znacznie lepiej niż ludzie. I, szczęśliwie, mamy możliwość skorzystania ze specjalnych właściwości ich wełny. Cała jej cudowność polega na tym, że lepiej i wydajniej odprowadza wilgoć ze skóry na zewnątrz, wspomagając naturalny proces oddawania ciepła przez organizm człowieka.

Druga warstwa - siatka o strukturze plastra miodu

Pierwsza warstwa wkładek antypotowych Simple Wool to opisana powyżej, gotowana wełna merino 100%. Druga warstwa to poliestrowa siateczka. Jest niezbędna, aby wkładka utrzymywała swój kształt, dobrze leżała w foteliku. Struktura plastra miodu wspomaga odprowadzanie wilgoci ze skóry dziecka i daje tę niezbędną przstrzeń, pozwalającą potowi parować.

Wkładki antypotowe na ekstremalnie gorące warunki

Antypotowe i termoregulacyjne właściwości wełny merino są potwierdzone przez naukowców i… outdorowców. Tak, sportowcy, podróżnicy, ludzie czynu, zwolennicy aktywnego wypoczynku - wybierają wełnę merino jako materiał najlepiej sprawdzający się w gorących warunkach. Odprowadzanie wilgoci i efekt chłodzenia to jedno, a fakt, że na włóknach wełny nie rozmnażają się mikroby, czyli że są antybakteryjne i nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, to drugie. Potwierdzone! Pewien śmiałek sprawdził, że koszulkę z wełny merino można nosić bez przerwy przez 212 dni i nie wydziela ona nieprzyjemnego zapachu! Odważnie.

Podróżowanie z wkładkami Simple Wool - bezpiecznie, komfortowo, zdrowo

Podaruj swojemu dziecku bezpieczeństwo, komfort i zdrowie. Dzięki antypotowym wkładkom Simply Wool siedzenie w foteliku podczas podróży, czy spanie w wózeczku na spacerze lub gdy rodzic trenuje na dworze w upalny dzień, jest o wiele przyjemniejsze i nie grozi przegrzaniem. Antybakteryjne właściwości, elastyczność i miękkość w kontakcie ze skórą dziecka oraz niepalność (przypominamy - wkładki spełniają normy niepalności fotelików samochodowych) sprawiają, że dziecku przyjemnie będzie leżeć bezpośrednio na wełnie merino.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl