Antypotowe wkładki Simple Wool, czyli wełna merino - warto zainwestować. 0
10.jpg

Cena!

Nie wstydzę się mówić tego głośno. Wełna merino, a tym samym produkty z niej wykonane, w tym wkładki antypotowe Simple Wool, są kosztowne. Sam fotelik to duży, obowiązkowy wydatek, jeden wśród wielu, który muszą ponieść rodzice. Rozumiem, że trudno jest zdecydować się na kolejny koszt. W tym artykule postaram się jednak rozwiać wszelkie wątpliwości, zminimalizować rozgoryczenie wobec producentów fotelików i dowieść, że dobra antypotowa wkładka do fotelika z wełny merino jest warta każdych pieniędzy.

Wełna merino - towar ekskluzywny

Czy najlepsze kawy świata są drogie dlatego, że są są smaczne? Czy kaszmir kosztuje tak dużo, ponieważ jest przyjemny w dotyku? Czy diamenty są warte tysiące złotych dlatego, że są najładniejszymi kamieniami szlachetnymi? Odpowiedź na te pytania brzmi „nie” lub „nie tylko”. Przykłady towarów ekskluzywnych można mnożyć, a ich wyjątkowość i cena wynika głównie z tego, że są trudno dostępne, a ich ilość naturalnie ograniczona. Innymi słowy: im okaz rzadszy, tym droższy. Kawy z wysokogórskich, rodzinnych plantacji z dalekich zakątków świata są warte swojej ceny, ponieważ ich smak rzeczywiście przewyższa smak kaw z supermarketów. Ale jest ona wysoka też dlatego, że uprawa jest trudna, a ilość i dostępność - znacznie mniejsza. Kaszmir pozyskiwany jest z kóz kaszmirskich. Te też żyją w górach, jak merynosy. Co więcej, nie strzyże się ich, a wyczesuje najdelikatniejszą wełnę z brzucha kóz dorosłych lub z całego ciała u koźląt. Można to robić tylko raz w roku, na wiosnę, gdy kozy zaczynają naturalnie „gubić” swój zimowy puch. Dlatego kaszmir nie jest tak łatwo dostępny, jak standardowa wełna owcza - to zwiększa znacząco jego wartość. Do powyższych towarów ekskluzywnych zalicza się również wełna merino - hodowane tylko w warunkach dużych amplitud temperatur, czyli wysokich górach. Utarło się przkonanie, że przodownikiem hodowli owiec tego gatunku jest Nowa Zelandia, prawdą jednak jest, że autorami rasy są hiszpańscy hodowcy, a na pierwszym miejscu pod względem liczby hodowanych merynosów jest Australia (podobno żyje tam więcej owiec merino niż ludzi!) W dalszym ciągu liczba hodowanych owiec merino jest na tyle ograniczona, że ich wełna zaliczana jest do towarów ekskluzywnych, czyli trudnodostępnych. Za posiadającą najlepsze właściwości uchodzi jednak właśnie ta z Nowej Zelandii. To z tego runa wykonywany jest właśnie materiał na wkładki antypotowe Simple Wool.

Dlaczego foteliki nie są zrobione z oddychającego materiału?

Główną funkcją, jaką mają spełniać foteliki dziecięce, jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecka w czasie jazdy. Mechanizmy zabezpieczeń oraz specyfikacja fotelika muszą spełniać wyśrubowane normy. Nikt nie chce, aby producent oszczędzał na przykład na elementach gwarantujących bezpieczeństwo. Kolejnym ważnym aspektem jest wygoda użytkowania. Zbyt ciężki fotelik utrudniałby przenoszenie i montaż. Czyszczenie całej tapicerki fotelika również do łatwych nie należy. W dwóch słowach: sam fotelik ma być bezpieczny i praktyczny.

Ale co z wygodą?

Zastosowanie mięciutkiego, a dla dziecka przyjemnego w dotyku obicia tylko pozornie jest dobrym rozwiązaniem. W przypadku zabrudzenia konieczne byłoby pranie całego fotelika każdorazowo. Prowadziłoby to do szybkiego zużycia i dużych kosztów użytkowania. Możemy temu zapobiec stosując łatwe w zdejmowaniu, wytrzymałe wkładki, które dodatkowo posiadają funkcję termolegulacji, czyli działają antypotowo.

Najlepsza wkładka antypotowa do fotelika - jaką wybrać?

Rynek produktów dla dzieci bardzo szybko dostosowuje się do potrzeb rodziców. Sam fotelik jest trudny w czyszczeniu, a materiały syntetyczne, z których zostały wykonane powodują nadmierną potliwość. W odpowiedzi na zapotrzebowanie powstały wymienialne wkładki antypotowe. Producenci najpierw zastosowali materiały syntetyczne i bawełnę, a jako dobre rozwiązanie termoregulacyjne - siatki o strukturze plastra miodu. Jednak, tak jak w wielu innych dziedzinach życia, tak i na rynku produktów dziecięcych pojawiły się tendencje ekologiczne. Jak już wiemy, natura ma odpowiedź na wszystko! Dla tych, którzy chcą, aby ich pociechy nie pociły się w samochodzie (a także w wózku, krzesełku rowerowym itd.), a jednocześnie chcą być jak najbardziej przyjaźni dla środowiska, Simple Wool wyszło z ekologiczną inicjatywą, tworząc antypotową wkładkę z wełny merynosów. Jest to produkt pod wieloma względami ekologiczny. Wełna jest biodegradowalna, jej pozyskiwanie nie krzywdzi zwierząt - hodowane merynosy są po prostu strzyżone. Co więcej, pokrywające ją naturalnie woski sprawiają, że nie wymaga ona tak częstego prania. Wystarczy ją wywiesić, aby w zetknięciu z powietrzem oczyściła się samoczynnie. Oszczędzamy czas, pieniądze i zasoby naturalne. Mądrze i ekonomicznie!

Antyptowe wkładki Simple Wool - spełniamy wełniane marzenia

Spełnianie marzeń to duża odpowiedzialność. Podchodzę do tego zadania najrzetelniej, jak potrafię. Wkładki, które oferuję spełniają nie tylko moje oczekiwania, ale i oczekiwania licznych pierwszych użytkowników. Testuję moje wkładki w ekstremalnych warunkach - prototypy od razu trafiają do rodziców z całej Polski, a recenzentami są ich pociechy. Nie szczędzę wysiłków, aby do klientów trafiał produkt najwyższej jakości. Chodzi o dzieci, a ja sama jestem matką. Cena produktu jest uzasadniona faktami przedstawionymi powyże. Ma też umożliwić mi kontynuowanie działalności i rozwijanie asortymentu tak, aby nadal był jak najwyższej jakości i trafił wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Mam nadzieję, że coraz więcej rodziców mi zaufa i dokona przemyślanego, świadomego wyboru - wybierze naturę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl